Ana Sayfa » MAKALELER » EVİM ŞAHANE TV PROGRAMI – KEKEMELİK TEDAVİSİ

EVİM ŞAHANE TV PROGRAMI – KEKEMELİK TEDAVİSİ

evim şahane kekemelik
Selim Yuhay’ın sunuculuğunu üstlendiği Evim Şahane programının sıradaki çekimini gerçekleştirdikleri evde üzücü bir manzara ile karşılaşılmış, evin küçük oğlunun kekemelik sorunu yüzünden konuşma güçlüğü yaşadığı ismini bile söyleyemediği ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Selim Bey eşliğinde Kanal d iç yapım ekibi bu sorunun çözümünü araştırmış ve Kekemer ile iletişime geçmişti.

Ali Sami’nin bu sorunu her zaman aile içerisinde anne ve babasının üzüldüğü fakat bir çözüme kavuşturamadığı bir sorundu. Çünkü kekemelik ortaya çıktığı 3-4 yaşlarından itibaren, ilk yıllardan sonra refleks haline dönüşen ve kendiliğinden geçme ihtimalinin ortadan kalktığı bir sorun haline dönüşmektedir. Hastalık olmadığı için kekemeliğin bir ilacı yada hastanede çözümü olan bir tedavi şekli bulunmamaktadır. Kekemelik ancak yeni ve kontrollü bir konuşma alışkanlığının kişiye empoze edilebilmesi ile zamanla düzelebilecek bir sorundur.

Ali Sami Kekemer’ e geldiğinde ne annesinin ne de kendinin nereye geldikleri hakkında bir fikri yoktu. Selim Bey’in tanıtımı ile iletişim uzmanı olan Ali AKTEKİN ile görüştüler ve kekemelik sorunun Kekemer’ de çözüm bulacağını öğrendiler.
Ortalama 45 gün gibi bir sürede bu sorundan kurtularak artık takılmaların, duraksamaların olmadığı kontrollü bir konuşma alışkanlığına kavuşacak olan Ali Sami, bu eğitimle birlikte öz güveni yerine gelen ve aktif olarak kendini ifade edebilecek bir birey haline gelecek..

KONUŞAMAYAN KALMASIN DİYE..
-KEKEMER

 

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
erdalkarahan
31 Mart 2016 - 13:39

Universite mezunuyum tekirdag cerkezkoyd e ikamet ediyorum karis karis gezdim tekirdag da ve istanbulda kekemelk sorunu cozmeye calistim fakat hic biri iyi gelmedi

{$footer_yazisi}