Ana Sayfa » MAKALELER » İLETİŞİM UZMANI Ali AKTEKİN

İLETİŞİM UZMANI Ali AKTEKİN

 

ALİ AKTEKİN

ALİ AKTEKİN

ALİ AKTEKİN

1985 Bursa doğumlu olan Ali AKTEKİN, ilk ve orta öğretimini Bursa’da tamamladıktan sonra lisans eğitimini Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi iletişim fakültesinde yaptı. Anadolu Üniversitesinde marka iletişimi bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitenin işletme fakültesini bitirdi. Son olarak Bilgi Üniversitesinde İletişim üzerine yetki sertifikası aldı.

Shaping tekniği ve MİDVAS tekniğini birleştirerek Kademesiz Sistemli Yapısal Konuşma Yöntemini geliştiren Ali AKTEKİN bu yöntem sayesinde akıcı konuşma bozukluklarının tamamen düzelebileceğini çok farklı ortamlarda ispatlayarak kayıtlara geçmiştir. Ruhsal Direnç Terapisi’nin de geliştiricisi olan İletişim Uzmanı Ali AKTEKİN bu tekniğin kekemelik terapisi haricinde travmaların psikolojik etkilerinin yok edilmesinde kullanımına vesile oldu.

Türkiye’de kekemeliğe olan farkındalığı arttırmak için ilk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi  ile birlikte “Dünya Kekemelik Günü” etkinliğini gerçekleştirdi, bu etkinlik çerçevesinde Kekemelik ve Çözüm Yolları Konferansının gerçekleşmesini sağladı.

Akıcı konuşma bozukluklarının düzenlenmesi ve kekemeliğin önlenmesi konularına yönelik olarak Azerbaycan’daki çalışmaları dahil 120 workshop çalışması gerçekleştirdi. Bu çalışmaların sonucunda kekemeliğin nörolojik bir sorun olmadığı bir tik olarak devam eden kekemeliğin, konuşma esnasındaki istemsiz refleks halleri olduğunu savunmaktadır. “çünkü kendi kendine konuşan hiç bir kekeme takılma sorunuyla karşılaşmaz, nörolojik olsa takılmalar yalnız oldukları durumlarda da devam ederdi” şeklinde demeçleri bulunmaktadır. Workshop çalışmalarının ardından kekemelik problemini parmak izine benzeten Ali AKTEKİN hiç kimsenin kekemelik probleminin aynı olmadığını iddia etmektedir.

2011 yılında buyana başkanı olduğu Uluslararası Kekemelikle Mücadele Platformu ( KEKEMEP ) ile uzman kadroların ve tecrübe edinilmiş yöntemlerin sonucunda yakalanan başarılarla kekemelik sorunundan kurtulmuş kişilerin ön plana çıkarılması ve halen kekemelik sorunu ile yaşayan kişilere örnek olması yönünde ekibiyle birlikte çalışmalarına devam etmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
ali
30 Eylül 2017 - 23:41

3 yaşımdan beri bu problemle karşı karşıyayım yardım olurmusunuz

mehtap
18 Ekim 2017 - 22:37

Meraba kekemelik için 1yıl eğıtım aldı oğlum 6yasında su an 9 yasında ve 3 e gidiuor okuma yazma biliyor ama fark ettiğim kadarıyla okuması zaten çok yavaş ve birçok kelimede takılıp okuma guclugu cekiyor ve bu sorun okuduğunuda anlamamasına neden oluyor bazen konusurkende coğu kelimede takılıyor okuduğunuda anlamıyor bana yardımcı olabilirmisiniz

replika saat
02 Aralık 2017 - 13:59

devamını bekliyoruz

Ahmet Korkmaz
19 Aralık 2017 - 19:25

Abi şuanda kekemeyim yaşım 16 lise 2 e gidiyorum abi bana yardımcı olabilirmisin

Rıdvan
27 Ocak 2018 - 00:39

Merhaba benim 8 yaşında bir kızım var 3 yaşından buyana kekeliyerek konuşuyor bana yardımcı olabilirmisiniz

Mustafa Dönmez
12 Mart 2018 - 02:00

Merhaba ismim mustafa 20 yaşındayım benim sorunum kekemelik 6 yaşındayken başladı ve o zamanlar çok değildi şimdi çoğaldı bazı kelimeleri söylerken çok zorlanıyorum bunu için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet
10 Nisan 2018 - 20:36

Merhaba abi 16 Yaşındayım Dizi Oyunculuğu yapiyorum ama kekemeliğim yuzunden diyaloglu sahnelerde heyecanım yuzunden daha fazla kekeliyorum bu sorunun gecmesi icin ne lazimsa yapmaya hazirim ltfn yardimci olun

Sali
26 Mayıs 2018 - 03:35

Hayirli Ramazanlar,
22 yasindayim ve kucuklukten beri kekemeligim var. Fark ettim ki buyudukce kekemelik artiyor. Bana yardimci olurmusunuz?

{$footer_yazisi}