YÖNTEMİMİZ

yöntemimiz

yöntemimiz

Kekemer İletişim ve Konuşma Bozuklukları Merkezi olarak Kademesiz Sistemli Yapısal Konuşma Yöntemi ve içerdiği Fluency Shaping tekniğini kullanarak kısa sürelerde başarıya ulaşmaktayız. Konuşma bozuklukları konusunda dünyanın önde gelen ismi olarak kabul edilen Van Riper’ kaynaklı tezler ile eğitimleri gerçekleştirmektedir.

Kekemelik ve konuşma bozuklukları konusunda eğitim verdiğini iddia eden çok sayıda merkez olsa da yöntem ve teknik içerik konularında birçok merkezin deneyimsiz olduğunu görmekteyiz. ( 14 Günde Kekemeliğe Son vb..)

Bireysel problemlerin analizleri ile başlanan süreç, bireylerin ne tür sorunlardan sonra, ne kadar süredir bu konuşma ve iletişim bozukluklarını yaşadığının da tespitini gerektirmektedir. Beyin loblarındaki sinyalizasyon farkını düzenleme ve yanlış nefes alma alışkanlıklarını değiştirmeye yönelik yapılanmış eğitim programı sayesinde akıcı konuşma bozukluklarından kurtulmak mümkündür.

Bu yöntem sayesinde kontrollü konuşma seviyesine geçen bireyler nerede, nasıl, nefes alıp, kelimeye nasıl ve hangi ses tonunda başlayacaklarını bilen ve heyecandan bağımsız bir konuşma yapısına bürünmüş olmaktadırlar. Kontrollü konuşma alışkanlığı sayesinde ifade güçlüğü sorunlarından tamamen kurtulan bireyler bu sayede sürekli kafalarında oluşan “takılacağım kaygısından” da kurtulmuş olmaktadırlar.

Kekemer İletişim ve Konuşma Bozuklukları Danışmanlık  Merkezi ile süreç dâhilinde devam edecek kişisel ve grup terapileri de kontrollü bir konuşma alışkanlığına sahip olunması esas amaçtır. Ek olarak ebeveynler tarafından da gerekli görüldüğü taktirde psikologlarımız eşliğinde ayrıca kekemeliğe sebebiyet veren, varsa özel durumların ortadan kaldırılmasına yönelik olarak gerekli sıklıkta, bireyler ve ailelere özel terapiler de bu süreçte sizlerle birlikte olacaktır.

 

NEDEN

KEKEMER ?

Neden Biz

İletişimin en belirgin yaşandığı biçim olan konuşmaların şekillendirilmesi ve etkili bir hale gelmesine mani olan konuşma bozukluklarına yönelik dünya üzerinde birçok yöntem bulunmaktadır. Dünyada bunlara verilebilecek en önemli örneklerden biri de kendisini konuşma bozukluklarına adamış C. Van Riper’ dır.

Bizler de C. Van Riper ın dediği gibi işitebilen herkes konuşabilir iddiasını destekliyor ve bu cümlesini hedef alarak, global anlamdaki uygulamaları genelde konuşma bozukluğu, özelde kekemelik, artikülasyon gibi sorunlar üzerine eğitimlerimizi garantili sonuçlarımızla gerçekleştiriyoruz.

Konuşma terapileri ve güvenilir kadromuz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca akademik camia ve sektörde yer edinmiş danışma kurulumuz sayesinde güvenilir kadromuz, en verimli eğitimi, olası en kısa zamanda sizlere vermektedir.

Konuşma bozuklukları, yıllardır süregelen ve kalıplaşmış yanlış konuşma problemleri alışkanlık haline gelmişken, 5 günde 10 günde gibi kısa sürelerde “kekemeliğe son” tabiri ile geçebilecek bir yapıya sahip değildir. Çünkü hiç kimseni kekemelik probleminin aynı olmadığı gibi( takılan kekemelik, duraksayan kekemelik, uzatan kekemelik, tutulan kekemelik vb..) hiç bir konuşma bozukluğu her bireyde aynı yönde ilerlemez

Konuşma Bozuklukları, kişisel / bireysel terapiler eşliğinde gelişim göstermeye başlasa da bu egzersizlerin azimle devamının olması da gereklidir. Konuşma bozuklukları özellikle korkulu yahut baskılı ortamların sonucunda ortaya çıkabildikleri gibi iyileşme gösterdikleri an itibari yine benzer olaylar sonucunda konuşma bozuklukları konuşma üzerindeki etkileri görülmeye başlayabilmektedir.

Fluuency Shaping yöntemi ile yeniden şekillendirilmiş konuşma alışkanlığını kullanan tek merkez olan “Kekemer” uyguladığı ve araştırmalara dayalı tezlerden oluşan konuşma terapileri ile sektörde hatırı sayılır bir başarıya sahiptir.

{$footer_yazisi}