YORUMLARINIZ

Perhan Uçarlı

Kekemer! Hayatımın,hayatımızın akışını,kalitesini arttıran yer. Norveç’te yaşıyorum.8 yaşındaki oğlum 5 sene kekeleme sorunu yaşadı ve yaşadığım ülkedeki tedaviden hiçbir sonuç alamamışken Kekemer’de ki eğitmen arkadaşların sayesinde 15 gün sonra oğlum artık kekelemiyordu. :) 8 sene sonra ben ilk kez oğlumla dediklerinin hepsini anlayarak,kalbim acımayarak konuştum. Bu duyguyu anlatabilmem imkansız. Oğlumun hayatı ise tamamen değişti,artık kendine güveniyor. İstemediği şeyler karşısında çaresizce susmuyor,okulda daha başarılı ve en önemlisi artık arkadaşları var.

Ali bey ve eğitmen arkadaşları hayatım boyunca hep sevgi ve saygıyla anacağım. Oğlumun probleminin çözüm aşamasında eğitmenlik görevlerinden ziyade verdikleri ilgi ve sevgiyi de asla unutmayacağım. Ben inanıyorum ki sevgi olmadan başarı olmaz ve ben Kekemer’de eğitim; sevgi, ilgi hepsini birden buldum. İyiki varsınız, iyiki sizi tanımışız. Bize sağladığınız yeni hayat içinde tekrar çok teşekkür ederim.

 

Nuray Tomoğlu

Ecrin 5 aydır bu kursa geliyor, başladığımızda neredeyse hiç konuşamıyordu. Konuşamadığı için tikleri başlamıştı ve hırçındı. Buraya gelmeye başladığımız ilk haftalarında hemen düzelmeler başladı. Tiklerini bıraktı hırçınlığı da geçti. Şu anda da takılması tamamen bitti, kontrol devam ediyor. Kursu ve kocalarını da çok seviyor. Olumlu sonuç aldığımız için de eşim ve ben de çok memnunuz. Öğretmeni arkadaşları ve ecrini tanıyan herkes bu düzelmenin farkında Ali Bey’ e ve kurstaki bütün öğretmenlerimize Çok teşekkür ederim. özellikle de Hacer hocamıza..

 

Rıza Aydoğdu

Öncelikle buraya geldiğimi çok mutluyum, huzurluyum, sanki ikinci defa doğmuş gibiyim özgürlük gibisi yoktur hayatta. Hayatımda tek istediğim konuşmanın düzelmesi idi. Her şey için teşekkürler kekemer ve saygıdeğer hocalarım adlarını tek tek yazamayacağım nedeni ise her biri birbirinden değerli

 

Nurcan Nebahat DANDİN

Oğlum Siraç kekemeliğe başlayalı dört buçuk ay oldu bu süreç içinde değişiklikleri Tabii ki oldu Kafa sallaması çene vurması ağzından harfler zorla çıkıyordu Şimdi ise bu sorunlar kayboldu uzatmaları kısalttık Şimdi yakında patlatmalar la daha iyi oluyor Böylece sorunumuz ortadan kalkar. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Muhammet Gümüş

Buraya gelmeden önce konuşmakta zorluk çekiyordum ve konuşamadım için gülüyorlardı ve alay ediyorlardı ama Kekemer’e geldikten sonra konuşmakta artık zorlanmıyorum ve telaffuzlarımı daha iyi yapıyorum hocalarımızda çok güler yüzlü, her şey için çok teşekkür ederim.

 

Kerim Dağlar

Ben buraya gelmeden önce ömrüm boyu bu sorunun geçmeyeceğini düşünüyordum. Ama buraya gelip videoları izlediğimde benden çok daha sıkıntılı durumda olan kişilerin 3 ay sonra ki halini izlediğimde bu fikrim değişti. Bu sorunun geçeceğine inancım çok arttı. Kendime olan güvenim arttı. Burada ki eğitimden çok memnunum.

Hocalarımın hepsi işini çok titiz ve mükemmel bir şekilde ellerinden geldiklerince çabalıyorlar. Normal vakitleri bile aşıp, kendi zamanlarından oluyorlar bizim için. Hepsine çok minnettarım, daha 25.günüm sanırsam şu anda bile kelime haznem arttı. Daha az takılıyorum ve yavaş yavaş, konuşmamı toparlamaya başladım. Evde kitap okuma alışkanlığını kazandım, açıkçası eskiden hiç kitap falan okuyamazdım. Kullanılan sistemi de çok beğendim, açıkçası bu eğitim sistemi sayesinde çok daha iyi konuşmayı alışkanlık haline getirebiliriz.

Buradaki hocalarım çok sıcakkanlı, ablalarımız gibiler, ortamımız çok iyi, arkadaşlıklar ediniyoruz.

Bu yüzden KEKEMER!

 

Batuhan Eynel

  1. Olumlu ve kendimi daha iyi ifade edebiliyorum.
  2. Fazla konuşmuyordum ve çekiniyordum
  3. Şimdi daha güzel ve anlaşılır konuşabiliyorum.

Emre Avcı

Kekemer’deki hocalar çok iyi hepside işlerini çok iyi yapıyorlar ve ortam çok iyi. Ben maalesef kekemer’e biraz umutsuz başlamıştım. Çünkü Almanya’da 4 tane ayrı ayrı terapiler yapmıştım. Ama hiçbir fayda görmemiştim. O yüzdende fazla egzersiz ve hocaların dediklerini yapmamıştım ve pişmanım. Ama şimdi her şeyi yapıyorum ve faydalarını görüyorum. Önceden hiç konuşamıyordum ve şimdi Allah’a şükür iyiyim. Her hocaları iyi. Hacer ve Ezgi hoca çok iyi.

 

Enes Pehlivan

Şimdilik her şey olumlu ve güzel gidiyor.

Grup terapileri  bazen sıkıcı olabiliyor ancak faydasını çok gördüm

Hocalarla bir sorunum yok hepsiyle iyi anlaşıyorum.

En sevdiğim hocam Hacer hocam.

İnsanlarla konuşmakta zorluk çekiyordum.

Bazı ortamlara sırf bu yüzden girmek istemiyordum.

Şu anda her yerde istediğim gibi kendimi ifade ediyorum.

%98’lik bir iyileşme görüyorum kendimde

Neden Kekemer diye soracak olursanız,  internette Kekemer hakkında bir çok makale ve iyileşen insanlar vardı ve bende bunlardan biri oldum.

 

Dinçer Okur 

Buraya gelmeden önce konuşmam çok kötüydü. Kursa başladıktan sonra daha iyi oldu. Kurstaki eğitim güzel. Sadece grup terapilerinde biraz sıkılıyorum. Kekemer’i  Tv’de görüp karar vermiştim. Kurstaki ortam ise her zaman iyi. Burada kafa dengim bir arkadaşım var. Faydası oldu. Artık daha rahat konuşuyorum yabancı insanlarla.

 

Hamza Kaftar

Bu eğitim sürecinde Kekemer kursundan aldığım eğitimler devam ediyor, takılmadan konuşmaya başladım. Kontrollü bir şekilde konuşmayı öğrendim. Dışarıda konuşurken takılıyordum. Şimdi dışarıda  düzenli olarak konuşmaya başladım. Eskiye göre daha iyiyim. Hocalar yönünden yazacak olursam hepsi çok iyiler.

 

Hasan Arduç

Kekemer’den önce nefes kontrolsüzlüğü harf yuvarlama takılmalar gibi şeyler yaşıyordum. Kekemer’e başlayalı 3. Hafta oldu bunların ortadan kalkmaya başladığını fark ettim. Öğretmenlerin hepsinin ilgisinden oldukça memnunum. Daha da çok fayda göreceğime inanıyorum. Sizlerle birlikte Kekemer’de olmak çok güzel ☺

 

Simge Güzel 

Buraya uzun zamandır gelmemişti yeniden geldiğimde sanki kendimi Yeniden doğuyor gibi ve iyileşiyor gibi hissettim Bütün hocaların çok güleryüzlü ve tatlılar gelmek zor oldu ama geldiğimde kendimi iyi hissettiğim için geliyorum buraya geldikten sonra kendime konuşabilme öz güvenim geldi sosyalleştirme konuşmaya korkmuyorum iyi ki gelmişim buraya Bütün hocaların seviyorum.

 

Ramazan Temel

Ben buraya gelmeden önce sokakta olsun, okulda olsun aile içinde olsun konuşmamda zorlandığımdan çoğu düşüncemi söyleyemiyordum. Söylediğimde de sıkılıyordum ve bunun için benimle alay edenler oldu. Ben de bunu değiştirmek için kendime söz verdim ve araştırmaya başladım sonunda Kekemer’i bir gün gezerken buldum. Ali Bey ile konuştuk gittiğim yerlerden en etkilendiğim Ali Bey olduğu için buraya başladım. Buraya geldim ve geldiğimden beri kendimde baya aşama kaydettim ve artık istediklerimi söyleyebiliyorum. Buradaki hocalar çok iyi davranıyorlar. Bir yanlışlarını görmedim inşallah hep böyle devam ederler.

 

Mervan Baha Akçay

Buraya başlamadan önce kendimi çoğu ortamda ifade edemiyordum. Çekiniyordum ,korkuyordum, bir şey olurda takılırım diye. Hakkımı arayamıyordum kendimin ya da bir başkasının bu en kötüsüydü.

Sonra buraya başladım. Her şey farklı oldu aslında. Düzeldiğimi hissetmeye başladım. Bir şeylerin değiştiğini fark etmek çok güzeldi. Ve bu olurken de çok iyi insanlarla tanıştım. Bana her konuda yardımcı oldular. Hiç birinin hakkını ödeyemem.

Şimdi çekinmiyorum konuşurken ya da korkmuyorum, çok daha özgüvenli bir şekilde ilerliyorum, hayatı daha güzel yaşıyorum, sonsuz teşekkürler..

 

Habil Tutar

Ben buraya gelmeden önce kendimi ifade edemiyordum. Şimdi tekniklere uyarak kendimi çok iyi ifade edebiliyorum. Hocalar arada bir bağırıyor ama benim için çok iyi oluyor, toparlıyorum. Kendimi buraya geldikten sonra öz güvenim arttı herkese konuşmak istiyorum artık, hocalarımız da çok iyi bize iyi davranıyorlar en sevdiğim hocalar buradalar bizimle çok ilgileniyorlar.

 

Ömer Faruk Yiğit

Buraya gelmeden önce konuşmakta zorluk çekiyordum düşüncelerimi özgürce ifade edemiyordum, toplum önünde kendimi ifade etmekte zorlanıyorum. Kekemer’e geldikten sonra artık kendimi özgürce ifade edebiliyorum kendimde gelişme olduğunu düşünüyorum, yolun başındayım ama ilerleme olduğunu düşünüyorum hocalarımızda çok seviyorum.

 

Esma Bilen

Önceleri bazı söyleyemediğim kelimeler vardı ama buraya geldikten sonra artık söyleyebiliyorum daha cesaretli oldum arkadaşlarım benimle dalga geçiyorlardı. Bu yüzden onların yanında daha az konuşmaya başladım, normalde çok konuşan bir insan olduğum için biraz zorlandım. Okulda hocalarım benim zorlandığımı anlamıyordu. Bu yüzden derslerden hep geri kalırdım, geçtiğim zaman arkadaşlarım bana sinir olurdu. Yani benim halimi anlamıyorlardı, buraya geldiğimi hiç pişman değilim. Eğitim ne kadar zor olsa da düzeldim, arkadaşlarım çekemediğimi fark etmiyor artık buraya gelmek de yetmiyor bu konuşmayı  hayata geçirmekte gerekiyor hocalarla hiçbir sıkıntım olmadı hepsi çok iyi halden anlayan hocalar.

Ömer Faruk Yaylacı

2 aydır Kekemer’de eğitim almaktayım. Burası inanılmaz sıcak bir yuva gibi. Kursa gelmek için çok hevesliyim her zaman. Kendi gelişimimde, kendimi temel olarak terapinin gereklerini yerine getirdiğimi eskiye göre daha oturmuş bir konuşma şekline konuştuğumu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bireysel olarak birkaç sıkıntımı çözdüğümde çok daha iyi bir hale gelicem. Kekemer’in eğitmen kadrosu hayatımdan karşılaştığım en kaliteli, en sıcak, insana evi gibi hissettiren, çok samimi ve birbirinden değerli insanlarla dolu. İşte bu yüzden çok şanslıyım. İyi ki Kekemer diyorum.

 

 

Fatma Tuncay

Ben Kekemer’e gelmeden önce benimle çok dalga geçiyorlardı topluma girmekten çekiniyordum artık kendime güveniyorum ve konuşabiliyorum Allah Kekemer’den razı olsun herkese tavsiye ediyorum.

 

Hüseyin Can Turan

Gelmeden önce bir saatte ismini söyleyemiyordum, evet hayır gibi cümleler kuruyordu sadece ya da hareketlerle cevap veriyordum. Kendini bile tanıtamıyordu. Çok zorluklar çektik, bu eğitimden sonra kendi derdini artık anlatabiliyorum. Daha kısa bir süre olmasına rağmen baya rahatladım. İlginizden dolayı Sağ olun. Ben buraya sanki kendi evime geliyormuş gibi geliyorum, tek bir şey söylüyorum Allah sizden razı olsun.

 

Muhammed Ali Sarışen

Buraya ilk geldiğimde iyileşemeyeceğimi sanıyordum ama gün geçtikçe inancım arttı. Bir süre egzersizlerimi yapmayınca geri dönecek korkusuyla tekrar kitap okuma ve nefes egzersizleri mi yapmaya başlayınca daha da iyi oldum. Kekemelik sorunu olan herkese burayı tavsiye ediyorum.

 

 

{$footer_yazisi}